Filmiteater kutsub näitlemispisikust nakatunud tudengeid osalema näidendi „Armastuskirjad“ lavale toomises ning Filmiteatri organisatsiooni loomises.

Filmiteatri projekt kasvas välja filmikunsti õppekava vajadusest pakkuda filmilavastajatele lisavõimalusi tööks näitlejatega ning võimalust olla vahelduseks ise näitleja (mitte ainult kaamera ees, vaid ka teatrilaval). Läbi käesoleva projekti on võimalus ennast näitlejana/lavastajana proovile panna ka teiste õppekavade tudengitel. Projekti juhendaja on teenekas režissöör Peeter Simm („Ideaalmaastik“, „Georg“, „Vee peal“) (https://www.efis.ee/et/inimesed/id/3068), kelle käe all valmistutakse sel semestril lavale tooma A. R. Gurney näidend „Armastuskirjad“ („Love Letters“) (1988), tõlkinud Peeter Tammearu. Näidend on erilise ülesehitusega, sest laval on ainult kaks näitlejat, kes loevad kogu teksti paberilt (näidendi ajaloost saab lähemalt lugeda siin:Love Letters). Nii on teos näitleja suhtes vähenõudlik, mis muudab selle sobivaks ka alles alustavale näitlejale.

Lisaks lavastamisele ja näitlejatööle osalevad tudengid teatrietenduse produktsioonis ja Filmiteatri organisatsiooni loomises.